Kdo trolí Ameriku

 „Co chtějí Američani číst, to píšu,“ říká jeden z autorů lživých článků, které se na internetu šířily před americkými prezidentskými volbami. Publikuje je z Makedonie.  Nová audiovizuální lekce se zamýšlí nad tím, jaké mohou mít fake news reálné důsledky.

Obsah: 

Investigativní reportér jde po stopě falešných zpráv, které skrze Facebook šířila parta mladých lidí z Makedonie. Zjišťuje jejich motivaci, zkoumá jejich techniky a to, jak na celou záležitost nahlíží představitelé Facebook.

K audiovizuální lekci je připravena aktivita s názvem: Předvolební masáž. V nejbližší době k ní přibyde také informační text Otázky a odpovědi, který nabízí vhled do problematiky šíření falešných zpráv na Facebooku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.