Masterplan

Experti se shodují, že válečné konflikty se mění. Místo otevřených střetů hrají stále větší úlohu hybridní informační války.  Tato audiovizuální lekce ukazuje, jak se Rusko snaží prosazovat své mocenské zájmy v Pobaltí.  

OBSAH:

V investigativním snímku promlouvají odborníci z řad politologů, historiků a novinářů a také ruští emigranti žijící v různých evropských metropolích, kteří kritizují mocenské praktiky Kremlu. Poutavý dokument předkládá mrazivá fakta a za pomoci přehledných vizualizací ukazuje putinovskou mašinérii, které se těžko čelí.

audiovizuální lekci jsou připraveny tři aktivity do výuky. V aktivitě s názvem Média jako hlídací psi demokracie žáci porovnají koncept médií jako hlídacích psů demokracie se situací ruských médií představených ve filmu. V aktivitě Informační bubliny žáci porovnávají, jak historické události a geopolitický vývoj v Pobaltských zemích interpretují Estonci, Litevci a Lotyši a jak Rusko. V aktivitě Jsem ruský okupant žáci porovnají interpretaci různých vojenských intervencí sovětské a ruské armády, kterou nabízí propagandistické video, s historickými fakty. Zároveň provedou analýzu zhlédnutého videa pomocí metodické koncepce "5 klíčových otázek". Součástí lekce jsou i informační texty, které přibližují historické vztahy Ruska a Pobaltských států a fungování médií v těchto zemích. 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.