Doporučujeme

Mediální vzdělávání se čas od času dostává do veřejné debaty, je předmětem rozhovorů, článků, reportáží, vycházejí k němu studie. Příležitostně se také objevují nové didaktické materiály, otevírají se kurzy a semináře pro vyučující a konají se akce pro studenty. Podívejte se na výběr novinek, článků a událostí, které považujeme za inspirativní. 

Petr Kellner koupil televizi Nova

Nejsledovanější česká televizní stanice TV Nova mění vlastníka. Od americké skupiny Central European Media Enterpises (CME) ho koupila investiční skupina PPF, v níž má majoritní podíl nejbohatší Čech Petr Kellner

Více informací

Dezinformace před volbami do Evropského parlamentu

Volby do Evropského parlamentu proběhnou už tento víkend. Prague Security Sudies Institute analyzovalo, která témata rezonovala před volbami na 32 webech šířících manipulativní obsah (podle metodologie projektu Konšpirátori.sk), a kteří politici se k nim nejčastěji vyjadřovali.

Více informací

Výzkum: Dezinformační weby a zpravodajství v ČR

Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNZ) publikoval na Novinářském fóru nová data k tomu, jak Češi vnímají dezinformace. Výzkum zpracovala agentura Nielsen Admosphere a zúčastnilo se ho 1015 respondentů starších 15 let. 

Více informací

 

               Chci odebírat Bulletin

 

 

Kalendář

20.2.2024 Jak na kyberšikanu a ostrakizaci u nižších ročníků ZŠ
22.2.2024 Online debata: dva roky ruské agrese na Ukrajině
připravujeme Kurz mediálního vzdělávání pro nižší ročníky ZŠ