Operace Paměť

Prostřednictvím výukové hry Operace Paměť se žáci a studenti seznamují s konkrétními příběhy lidí, kteří se v letech 1945 – 1989 postavili komunistickému režimu v Československu.

Hra představuje osudy 36 pamětníků, které byly zpracovány v rámci projektu Příběhy bezpráví.

Je určena pro hráče starší dvanácti let, rozdělené do skupin po šesti hráčích - hrát může 6-36 hráčů. Jedna hra trvá 45-90 minut.

Digitální historický archiv napadl počítačový virus Kremlin horse. Narušil systém řízení báze dat a poškodil rozsáhlou databázi obsahující osudy lidí, kteří se v letech 1948 až 1989 postavili komunistickému režimu. V ohrožení se tak ocitly soubory s příběhy lidí, kteří se v době nesvobody zachovaly mravně a statečně.

Je potřeba, abyste co nejrychleji zasáhli, poskládali příběhy dohromady a vytvořili jejich co nejsilnější antivirovou ochranu. 

Balení hry obsahuje:

  • 36 karet s  příběhy pamětníků
  • herní pravidla
  • slovníček pojmů
  • 108 žetonů
  • 6 hracích kostek
  • 6 herních plánů

Materiály pro hru Operace Paměť si můžete také prohlédnout online nebo stáhnout. Najdete zde pravidla hry, slovníček pojmů a herní plány (verze s vyplněným správným řešením Vám usnadní kontrolu tipů jednotlivých žáků).

             

Nevyplněné herní plány

Nevyplněné herní plány

Vyplněné herní plány

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.