Operace Paměť

Prostřednictvím výukové hry Operace Paměť se žáci a studenti seznamují s konkrétními příběhy lidí, kteří se v letech 1945 – 1989 postavili komunistickému režimu v Československu.

Hra představuje osudy 36 pamětníků, které byly zpracovány v rámci projektu Příběhy bezpráví.

Je určena pro hráče starší dvanácti let, rozdělené do skupin po šesti hráčích - hrát může 6-36 hráčů. Jedna hra trvá 45-90 minut.

Digitální historický archiv napadl počítačový virus Kremlin horse. Narušil systém řízení báze dat a poškodil rozsáhlou databázi obsahující osudy lidí, kteří se v letech 1948 až 1989 postavili komunistickému režimu. V ohrožení se tak ocitly soubory s příběhy lidí, kteří se v době nesvobody zachovaly mravně a statečně.

Je potřeba, abyste co nejrychleji zasáhli, poskládali příběhy dohromady a vytvořili jejich co nejsilnější antivirovou ochranu. 

Balení hry obsahuje:

  • 36 karet s  příběhy pamětníků
  • herní pravidla
  • slovníček pojmů
  • 108 žetonů
  • 6 hracích kostek
  • 6 herních plánů

Materiály pro hru Operace Paměť si můžete také prohlédnout online nebo stáhnout. Najdete zde pravidla hry, slovníček pojmů a herní plány (verze s vyplněným správným řešením Vám usnadní kontrolu tipů jednotlivých žáků).

             

Nevyplněné herní plány

Nevyplněné herní plány

Vyplněné herní plány

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.