Mediální vzdělávání pro 1. stupeň ZŠ

V digitálním světě: seriál mediálního vzdělávání určený i pro ty nejmenší žáky.  

Mína, Filip a Kocour dětem připomenou, JAK MLUVIT NA INTERNETU, naučí je, co jsou to COOKIES, a ukážou jim, že DIGITÁLNÍ SVĚT se skládá z oceánu nul a jedniček. VYHLEDÁVAČE dětem pomohou zjistit, jak TVOŘIT NA INTERNETU nebo jak vymyslet silná HESLA. Mína a Filip budou pátrat, jestli je online všechno PRAVDA, NEBO NE?, dozví se, že je potřeba dávat pozor na VIRY a ZÁVISLOSTI a že KYBERŠIKANA se netoleruje. Kocour se zase přesvědčí, že LAJKY a SOCIÁLNÍ SÍTĚ nejsou všechno. Vezměte žáky i na VÝLET DO HISTORIE internetu. O čem určitě nebudou chtít ani slyšet, je RODIČOVSKÁ KONTROLA, protože ONLINE HRY je opravdu hodně zajímají.  

Seriál V DIGITÁLNÍM SVĚTĚ je tady i pro vaši třídu!  

Aktuálně vám nabízíme první tři díly s aktivitami na jednu vyučovací hodinu a od 27. dubna se můžete těšit na další epizody.  

Podpořeno z programu O2 Chytrá škola.

V digitálním světě: Jak mluvit na internetu

2017 / 2 min.

Cokoli vypustíme do prostoru - názor, hlášku nebo fotku - je prakticky nemožné vzít zpět. Dřív než něco zveřejníme na internetu , je to potřeba promyslet.

V digitálním světě: Lajky na internetu

2017 / 2 min.

Kocour a Filip mezi sebou soutěží, kdo na sociální sítí získá víc lajků. Jakou váhu jim ale ve skutečnosti přičítat, a opravdu každý, kdo něco lajkuje, tím touží vyjádřit, že se mu příspěvek líbí?

V digitálním světě: Pravda, nebo ne?

2017 / 2 min.

Filip a Kocour při brouzdání internetem nalítli na důvěryhodně vypadající ‚fake news‘. Další díl seriálu radí, jak se v dnešní záplavě informací na webu orientovat a odlišit pravdu od fám a dezinformací.