Celoroční kurz mediálního vzdělávání pro vyučující        vyššího stupně ZŠ

Od října 2022 organizujeme bezplatný akreditovaný kurz mediálního vzdělávání pro vyučující vyšších ročníků ZŠ, knihovníky, metodiky prevence a další pracovníky s mládeží. 
Skládá se ze sedmi seminářů
a webinářů
v celkovém rozsahu 40 hodina je veden zkušenými lektory.

Tematicky jsou setkání zaměřená například na fungování médií, zpravodajství, práci novinářů, reklamu, bezpečný pohyb na internetu a digitální stopy, dezinformace, ruskou propagandu či na sociální sítě a bubliny.

Účastníky kurzu čekají praktické analýzy mediálních sdělení, práce s AV lekcemi a dalšími materiály (promítání dokumentárních filmů, reflexe emocí, aktivity do výuky), pravidelné sdílení zkušeností z mediální výchovy a metodická a odborná podpora ze strany organizačního týmu a lektorů. Na probírané téma vždy promluvají hosté z oboru: novináři a zástupci tištěných, televizních a online médií a další odborníci. Diskuze se zúčastnili například novináři Jan Moláček, Petr Koubský a Ľubomír Smatana nebo dětská psycholožka Radka Kůřilová.

Kurz otevíráme na začátku každého školního roku, fyzické semináře probíhají v centru Prahy.

Kapacita kurzu je 25 účastníků.

 

V případě dotazů, prosíme, kontaktujte:

Martin Ministr

Mediální vzdělávání

E-mail: martin.ministr@jsns.cz

 

               Chci odebírat Bulletin

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.