Věříme veřejnoprávním médiím 

Zpráva Digital News Report vydávaná Oxfordskou univerzitou a Reuters Institute porovnává, jak lidé v 37 zemích přistupují k médiím. Jednou ze zkoumaných zemí je pravidelně Česká republika. Zpráva odhaluje, jaká média lidé nejčastěji používají a jakým nejvíce důvěřují. 

Z výzkumu vyplývá, že co se týče tradičních médií, tak nejčastěji sledujeme zprávy na České televizi, televizi Nova a Prima.  Zprávy na internetu nejčastěji sledujeme na webu Seznam.cz,  iDnes.cz a Aktuálně.cz.

Nejdůvěryhodnějšími médii jsou: Česká televize, Český rozhlas a Hospodářské noviny. Jako méně důvěryhodné jsou hodnoceny zprávy na TV Nova, webu super.cz nebo v deníku Blesk.

Pro více informací si prohlédněte  celou zprávu zde.

Jak se celkově vyvíjí důvěra v média? A do jaké míry mohou veřejnoprávní média odolávat politickým tlakům? Přečtěte si rozhovor se sociologem médií Jaromírem Volkem. 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.