Festival Jeden svět se letos soustředí na média

Rozvoj digitálních technologií klade na člověka klade vysoké nároky – rozlišovat, co je pravda a co není, je stále složitější. Letošní ročník festivalu dokumentárních filmů  Jeden svět upozorňuje na informační přetížení  a vybízí k aktualizaci sytému. 

Chceme, aby si diváci a divačky návštěvou kina mohli dovolit něco, na co v každodenním životě plném (dez)informací ze sociálních sítí není čas. Zpomalit a v klidu si vytvořit názor na konkrétní téma, podívat se na věci z různých úhlů pohledu a zasadit si je do kontextu,“ dodává k tomu ředitel festivalu Ondřej Kamenický.  

Festival začíná 5. března v Praze a poté se přesune do dalších 36 měst. Podívejte se na  program a vyberte si z nabídky odpoledních a večerních projekcí pro veřejnost  nebo přijďte s Vašimi žáky na školní dopolední projekce.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.