Hra: Novinářem na jeden den

Jak pracují novináři v krizových situacích? Vyšší odborná škola publicistiky přichystala pro studenty středních škol akční hru. Je založena na metodě zážitkové pedagogiky, tzv. eduLARP (Live Action Role Playing). Jde o simulaci reálné situace, která se stane mediální událostí. Studenti si přitom vyzkouší jednotlivé role „lidí okolo médií“. Dozvědí se, jak vznikají „mediální kauzy“ a jaké mohou být jejich následky. Hravou formou si osvojí základní principy mediálního světa, naučí se vnímat média s kritickým odstupem.

Příběh začíná výbuchem v chemičce, který je hlavní zprávou dne. Studenti se rozdělí do pěti skupin, mezi nimi jsou: tisková mluvčí, novináři, blogeři, televizní moderátoři a fotografové. 

Jednotlivé skupiny samozřejmě vstupují do vzájemných interakcí. Co to znamená pro náš mediální svět? Nemůže se stát, že se celý mediální provoz nebezpečně vzdálí od reality?

Program trvá zhruba 3 hodiny a je nabízen zdarma. Hra probíhá v prostorách Vyšší odborné školy publicistiky v Praze (Spálená 8, Praha 1). Každý žákovský tým bude mít podporu zkušeného pedagoga. Doporučený počet hráčů je 25. Pokud máte o hru zájem, napište Karině Uherkové z Vyšší odborné školy publicistiky na k.uherkova@vosp.cz

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.