Letní žurnalistická škola na Vysočině 

V termínu od 18. do 24. srpna proběhne v Havlíčkově Brodě již 15. ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Letos poprvé ale přivítá mezi účastníky přednášek, workshopů a besed i 5 vyučujících (ze základních, středních škol nebo vysokých škol). Ti si mohou vybrat z 5 tematických skupin: Televizní zpravodajství, Rozhlasové zpravodajství, Tisk, Nová média anebo Fotografie.

Cena této týdenní letní školy je pro vyučující 4000 Kč + ubytovné a stravné.  Pro více informací o akci nebo zhlédnutí programu předešlých ročníků můžete navštívit její web, který ale směřuje především ke studentům. Pokud se chcete přihlásit jako vyučující (nebo zjistit více o zapojení vyučujících do celé akce), napište prosím na mail centrumvysocina@centrum.cz. Volná místa se budou pravděpodobně rychle zaplňovat. 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.