Přednášky a workshopy k informačnímu vzdělávání 

Tvorba a evaluace informací - to jsou hlavní témata letošního Národního informačního semináře (NASIV), který se uskuteční v Brně 13. a 14. 6. Účastníky čekají přednášky týkající se mediální a informační gramotnost a mohou si vybrat také ze 13 workshopů.

 

Prohlédněte si program konference. Registrace je bezplatná a uzavírá se 8. 6. Přihlašování na workshopy se spustí 1. 6. Akci pořádá Kabinet informačních studií a knihovnictví (KISK) Masarykovy univerzity, letos se koná sedmý ročník. Pokud chcete vědět, jaká témata se řešila na konferenci loni, podívejte se na videozáznamy z přednášek.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.