Fórum pro prožitkové vzdělávání

Jak přivést žáky k tomu, aby chápali, jaké dopady má kyberšikana pro oběti? Nebo k tomu, aby si uvědomovali důležitost ochrany lidských práv? Fórum pro prožitkové vzdělávání nabízí základním a středním školám interaktivní divadelní představení zaměřená na prevenci sociálně problematických jevů.

Fotografie z představení ke kyberšikaněDo představení se zapojují přímo žáci a spoluutvářejí tak jejich děj. Organizace vychází z metod prožitkové pedagogiky, která zdůrazňuje, že (nejen) děti se učí nejvíce prostřednictvím vlastních zkušeností.

Fórum pro prožitkové vzdělávání nabízí osm programů k různým tématům. Jeden  trvá přibližně 90 minut. Představení lze objednat na webu organizace.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.