Hlídací Pes 

Portál HlídacíPes.org není klasickým zpravodajským serverem. Soustředí se na investigativní žurnalistiku, hlavním tématem článků a reportáží je často zneužívání moci. Podívejte se na spot, kterým se web prezentuje.

Web HlídacíPes.org je projektem Ústavu nezávislé žurnalistiky - neziskové organizace, která se snaží posílit žurnalistiku ve veřejném zájmu. HlídacíPes.org nepřejímá zprávy z ČTK, přináší autorské články k tématům,   která zůstávají stranou zájmu mediálního mainstreamu.

Velký důraz klade na investigativní žurnalistiku, na kterou tradičním médiím, která své redakce stále zmenšují, nezbývá příliš času ani finančních prostředků.  Podle zakladatelů Ústavu pro nezávislou žurnalistiku je však investigativní žurnalistika, která odhaluje zneužívání moci, ve veřejném zájmu a přispívá ke kvalitě demokracie a ochraně občanských, ekonomických i politických svobod. 

Více informací o Hlídacím Psu najdete na webu projektu

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.