Prague Security Studies Institute 

Nezisková nevládní organizace Prague Security Studies Institute (PSSI)  analyzuje vznikající hrozby (ekonomické, energetické i geopolitické), které by mohly ohrozit stabilitu v zemích postkomunistického bloku, a doporučuje strategie jejich řešení. V oblastech bezpečnosti nabízí vzdělávací programy.

V rámci projektu České volby v éře dezinformací PSSI vydal po prezidentských volbách analýzu, která mapovala, jakým způsobem o jednotlivých kandidátech informovalo šest internetových platforem považovaných za dezinformační. Více informací o Prague Security Studies Institue najdete na webu organizace

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.