Zapojte do výuky sci-fi filmy 

Projekt 100 usiluje o podporu filmové výchovy. Školy mohou promítnout jeden z pěti filmů, ke každému z nich jsou nachystány metodické materiály. Texty pro pedagogy vás uvedou do historicko-společenského kontextu daného filmu a v pracovních listech pro studenty najdete i praktická edukativní cvičení.

Na webu je nyní pět filmů, nabídka se bude postupně měnit. Autoři projektu k tomu uvádějí: „Jako první žánr jsme vybrali atraktivní sci-fi a společně proletíme časem i historií kinematografie: začneme u prvního filmového kouzelníka (Cesta na Měsíc), budeme pokračovat českou stopou (Cesta do pravěku), zastavíme se v Hollywoodu (Planeta opic) a přes jednoho geniálního evropského autora (Brazil) se dostaneme až do virtuální reality, která nás všechny obklopuje (Matrix).“

Každý film má několik termínů projekcí v různých městech. Podrobnější informace najdete u jednotlivých filmů. Nabízí se ale také možnost domluvit si projekci v kině ve Vašem městě. V případě zájmu o bližší informace se obracejte na koordinátorku komunikace se školami Alexandru F. Lipovskou na e-mailové adrese alexandra.lipovska@acfk.cz nebo telefonu 720 422 086.

Více informací o Projektu 100 najdete na stejnojmenném webu.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.