Zapojte do výuky sci-fi filmy 

Projekt 100 usiluje o podporu filmové výchovy. Školy mohou promítnout jeden z pěti filmů, ke každému z nich jsou nachystány metodické materiály. Texty pro pedagogy vás uvedou do historicko-společenského kontextu daného filmu a v pracovních listech pro studenty najdete i praktická edukativní cvičení.

Na webu je nyní pět filmů, nabídka se bude postupně měnit. Autoři projektu k tomu uvádějí: „Jako první žánr jsme vybrali atraktivní sci-fi a společně proletíme časem i historií kinematografie: začneme u prvního filmového kouzelníka (Cesta na Měsíc), budeme pokračovat českou stopou (Cesta do pravěku), zastavíme se v Hollywoodu (Planeta opic) a přes jednoho geniálního evropského autora (Brazil) se dostaneme až do virtuální reality, která nás všechny obklopuje (Matrix).“

Každý film má několik termínů projekcí v různých městech. Podrobnější informace najdete u jednotlivých filmů. Nabízí se ale také možnost domluvit si projekci v kině ve Vašem městě. V případě zájmu o bližší informace se obracejte na koordinátorku komunikace se školami Alexandru F. Lipovskou na e-mailové adrese alexandra.lipovska@acfk.cz nebo telefonu 720 422 086.

Více informací o Projektu 100 najdete na stejnojmenném webu.

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.