Zapojte do výuky sci-fi filmy 

Projekt 100 usiluje o podporu filmové výchovy. Školy mohou promítnout jeden z pěti filmů, ke každému z nich jsou nachystány metodické materiály. Texty pro pedagogy vás uvedou do historicko-společenského kontextu daného filmu a v pracovních listech pro studenty najdete i praktická edukativní cvičení.

Na webu je nyní pět filmů, nabídka se bude postupně měnit. Autoři projektu k tomu uvádějí: „Jako první žánr jsme vybrali atraktivní sci-fi a společně proletíme časem i historií kinematografie: začneme u prvního filmového kouzelníka (Cesta na Měsíc), budeme pokračovat českou stopou (Cesta do pravěku), zastavíme se v Hollywoodu (Planeta opic) a přes jednoho geniálního evropského autora (Brazil) se dostaneme až do virtuální reality, která nás všechny obklopuje (Matrix).“

Každý film má několik termínů projekcí v různých městech. Podrobnější informace najdete u jednotlivých filmů. Nabízí se ale také možnost domluvit si projekci v kině ve Vašem městě. V případě zájmu o bližší informace se obracejte na koordinátorku komunikace se školami Alexandru F. Lipovskou na e-mailové adrese alexandra.lipovska@acfk.cz nebo telefonu 720 422 086.

Více informací o Projektu 100 najdete na stejnojmenném webu.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.