Online debaty s novináři

K Týdnům mediálního vzdělávání každoročně patří debaty studentů s novináři na školách po celé České republice. Z důvodu uzavření škol jsme bohužel nemohli letos tyto debaty uspořádat ve třídách. Nabízíme Vám proto neméně zajímavé alternativy v online podobě.

Podívejte se na záznamy online debat s novináři, které se letos uskutečnily.

Online debata „Média veřejné služby v době koronakrize“

Jak se připravuje zpravodajství v době koronavirové pandemie? Fungování veřejnoprávních médií vám přiblížili přímo profesionálové z praxe.

Hosté debaty:

Radka Matesová Marková, šéfredaktorka České tiskové kanceláře Zdeněk Šámal, ředitel zpravodajství a sportu České televize  Jan Pokorný, ředitel zpravodajství Českého rozhlasu

Debatu moderoval novinář Robert Břešťan, šéfredaktor investigativního serveru Hlídacípes.org.

 

Online rozhovor s Martinem Veselovským na téma "Povolání novinář - ptejte se toho, kdo se vždycky ptá"

Online rozhovor s Martinem Veselovským o tom, co všechno obnáší profese novináře. 

Rozhovor vedl Konstantin Sulimenko.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.