Asociace pro mezinárodní otázky

Nevládní nezisková organizace založená v roce 1997 se věnuje vzdělávání a výzkumu v oblasti mezinárodních vztahů. Činnost asociace je neodmyslitelně spjatá nejen s pořádáním Pražského studentského summitu, ale i aktivitami výzkumného centra – zahraničně politického think-tanku, který usiluje o zkvalitnění debaty o české zahraniční politice.

O ORGANIZACI

Její aktivity se postupně rozšířily také o programy podporující rozvoj občanské společnosti, zvyšování občanských kompetencí mladých lidí či předávání zkušeností z české transformace do zahraničí. Působí nejen v Praze a na celostátní úrovni, ale i v regionech ČR či střední a východní Evropě, zejména na Ukrajině a v Bělorusku.


ZAMĚŘENÍ SEMINÁŘE

Již více než tři roky probíhá na Ukrajině ruská intervence, která je doprovázena mimo jiné i intenzivní ruskou propagandou. V čem ruská média nejčastěji lžou a jak lze proti tzv. fakům bojovat? Odpovědi na tyto otázky přinesou odborníci z Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). Tato organizace realizuje českou jazykovou mutaci ukrajinských stránek StopFake (http://www.stopfake.org/cz/domu/), jejichž cílem je ověřovat pravdivost informací o dění na Ukrajině. Asociace také v tomto regionu již druhým rokem organizuje semináře a workshopy pro místní novináře a studenty s cílem přiblížit jim factchecking jako způsob boje s ruskou propagandou.

Témata: 

  • Současná situace na Ukrajině, přítomnosti a vliv ruské propagandy

PŘEDNÁŠEJÍCÍ
  • Vlaďka Votavová

Je absolventkou Institutu mezinárodních studií a Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Během studia se zúčastnila pobytů ve Velké Británii a v Rusku. S AMO spolupracuje od roku 2007 a v jejím vedení působí od září 2011. Od září 2014 je místopředsedkyní správní rady DEMAS – Asociace pro podporu demokracie a lidských práv. Je také členkou programové rady mezinárodního sympozia „Česká zahraniční politika“ Ústavu mezinárodních vztahů, koordinační rady Národního konventu o EU a pražského hubu Global Shapers, iniciativy Světového ekonomického fóra. Zúčastnila se mezinárodního programu Promoting Tolerance a je absolventkou International Visitor Leadership Program (IVLP) na téma Women in the Political and Social Sectors.


 
Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.