Asociace pro mezinárodní otázky

Nevládní nezisková organizace založená v roce 1997 se věnuje vzdělávání a výzkumu v oblasti mezinárodních vztahů. Činnost asociace je neodmyslitelně spjatá nejen s pořádáním Pražského studentského summitu, ale i aktivitami výzkumného centra – zahraničně politického think-tanku, který usiluje o zkvalitnění debaty o české zahraniční politice.

O ORGANIZACI

Její aktivity se postupně rozšířily také o programy podporující rozvoj občanské společnosti, zvyšování občanských kompetencí mladých lidí či předávání zkušeností z české transformace do zahraničí. Působí nejen v Praze a na celostátní úrovni, ale i v regionech ČR či střední a východní Evropě, zejména na Ukrajině a v Bělorusku.


ZAMĚŘENÍ SEMINÁŘE

Již více než tři roky probíhá na Ukrajině ruská intervence, která je doprovázena mimo jiné i intenzivní ruskou propagandou. V čem ruská média nejčastěji lžou a jak lze proti tzv. fakům bojovat? Odpovědi na tyto otázky přinesou odborníci z Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). Tato organizace realizuje českou jazykovou mutaci ukrajinských stránek StopFake (http://www.stopfake.org/cz/domu/), jejichž cílem je ověřovat pravdivost informací o dění na Ukrajině. Asociace také v tomto regionu již druhým rokem organizuje semináře a workshopy pro místní novináře a studenty s cílem přiblížit jim factchecking jako způsob boje s ruskou propagandou.

Témata: 

  • Současná situace na Ukrajině, přítomnosti a vliv ruské propagandy

PŘEDNÁŠEJÍCÍ
  • Vlaďka Votavová

Je absolventkou Institutu mezinárodních studií a Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Během studia se zúčastnila pobytů ve Velké Británii a v Rusku. S AMO spolupracuje od roku 2007 a v jejím vedení působí od září 2011. Od září 2014 je místopředsedkyní správní rady DEMAS – Asociace pro podporu demokracie a lidských práv. Je také členkou programové rady mezinárodního sympozia „Česká zahraniční politika“ Ústavu mezinárodních vztahů, koordinační rady Národního konventu o EU a pražského hubu Global Shapers, iniciativy Světového ekonomického fóra. Zúčastnila se mezinárodního programu Promoting Tolerance a je absolventkou International Visitor Leadership Program (IVLP) na téma Women in the Political and Social Sectors.


 
Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.