EDUin

Obecně prospěšná společnost založená roku 2010, která vznikla za účelem každodenního informačního servisu z oblasti vzdělávání.

 
O ORGANIZACI

EDUin vydává týdenní zpravodaj Beduin s novinkami ze světa vzdělávání, měsíční zpravodaj Rodiče vítáni s inspirativními nápady o spolupráci školy a rodičů či spravuje on-line EDUkalendář. Dále provozuje pracovní portál pro pedagogické pracovníky a profesionály, poskytuje různé poradenství a mapuje vzdělávací nabídku pro vyučující.


ZAMĚŘENÍ SEMINÁŘE

Žáci/studenti se naučí, jak odlišit v textu fakta od osobního sdělení a budou vnímat obsah článku v širším kontextu, jako je např. názor autora. Naučí se kriticky posoudit článek z hlediska obsahu, formy a záměru. Naučí se zároveň pravidla, která vedou k rychlému ověření validity dat. Dále si vyzkouší, jak identifikovat ve výrocích a článcích autora jeho názor a postoj. Pro ZŠ je připraven k analýze komentář jednoho z politiků, pro střední školy analýza reportáže z vyloučené lokality. Žáci a studenti se tak naučí rozpoznat, kdy autor manipuluje s fakty a kdy čtenáři podsouvá svůj pohled na svět. 

Témata:

  • Ověřování informací, manipulativní techniky a posuzování výzkumů, které se v médiích objevují.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ
  • Michal Kaderka

Michal Kaderka je původně učitelem dějepisu a občanské výchovy/ZSV. Od roku 2008 do 2014 pracoval pro přední PR agenturu Bison & Rose, nyní pracuje jako nezávislý analytik, PR či marketingový specialista. Od roku 2014 velmi úzce spolupracuje s EDUin o.p.s. Mediální výchovu vyučuje od roku 2010 pražském Gymnáziu Na Zatlance pod názvem Svět médií. Je autorem otevřené učebnice k mediální gramotnosti pro učitele.

  • Bob Kartous

Absolvoval Pedagogickou fakultu, Fakultu sportovních studií MU v Brně a postgraduální studium na Fakultě sociálních studií UK v Praze. Od roku 2005 do roku 2014 pracoval ve společnosti Scio, kde se podílel na aktivitách v oblasti vnějších vztahů, společenské odpovědnosti a vydávání periodik. Od roku 2012 přednáší na Vysoké škole ekonomiky a managementu v Praze. Na téma vzdělávání publikuje v českých médiích (Hospodářské noviny, Lidové noviny, MF Dnes, Literární noviny, Britské listy, Rodina a škola).

  • Tomáš Feřtek

Vyučený elektromechanik a tři roky student Pedagogické fakulty UK, obor Český jazyk a Občanská nauka. V letech 1991 – 2007 redaktor týdeníku Reflex střídavě jako reportér, krátce editor a zástupce šéfredaktora a opět reportér a šéfreportér. Tematicky se orientoval především na vzdělávání a životní prostředí. Od roku 2007 ve vývoji nejdříve TV Nova a společnosti Media Pro Pictures, kde se jako dramaturg specializoval na žánr detektivky a docusoapu. Od roku 2012 na volné noze jako dramaturg a scenárista pracující pro Českou televizi a souběžně jako mediální konzultant a tiskový mluvčí EDUin o.p.s.


 
Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.