Prague Security Studies Institute

Nezisková nevládní organizace založená v roce 2002 s cílem podporovat budování spravedlivé, bezpečné, demokratické a tržní společnosti v České republice a ostatních postkomunistických zemích.

O ORGANIZACI

Nabízí programy zaměřené na školení nové generace mladých politických představitelů pro zvládání komplexních bezpečnostních výzev 21. století. Snaží se rozšířit řady informovaných veřejných činitelů zabývajících se bezpečnostními otázkami, kteří usilují o rozvoj demokratických institucí a hodnot v České republice a okolních zemích.


ZAMĚŘENÍ SEMINÁŘE

Seminář představí téma šíření dezinformací a propagandy a zmíní známé historické případy jejich zneužívání. Dále budou mít studenti v rámci skupinové práce za úkol v konkrétních dezinformačních textech odhalit manipulativní metody.


 
Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.