Ján Simkanič

Novinář a publicista. V současnosti je výkonným ředitelem společnosti Internet Info, s. r. o. Věnuje se marketingu, internetovému prostředí, médiím a příležitostnému moderování odborných a společenských akcí.

VÍCE O JÁNU SIMKANIČOVI

Je duchovním otcem ankety Křišťálová Lupa, jejíž slavnostní vyhlášení několik let moderuje společně s Tomášem Hanákem. Své občasné postřehy umisťuje na web Simindr.cz., je také autorem knih České nesvědomí, Mediální revoluce a editorem knihy Mé dětství v socialismu. Mezi jeho osobní zájmy patří především film, fotografování, literatura a sociologie.


TÉMATA K DISKUSI
  • Mediální revoluce - proměna mediálního světa?
  • Jak se orientovat v mediálním světě?
  • Jak sociální sítě ovlivňují novinářskou práci?
  • Jsou média hlídací psi demokracie?

 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.