Marek Šálek

Reportér a editor webu magazínu Reportér. Má na starosti web a sociální sítě, nejvíc času tráví redigováním textů externích autorů. Když píše, tak obvykle do rubriky České počiny. Dříve se hodně věnoval životnímu prostředí.

VÍCE O MARKU ŠÁLKOVI

Jako dítě trávil večery v redakci a v sazárně při čekání, až rodiče (korektorka a fotbalový novinář) budou moci jít domů. Po škole odjel s Expedicí Lambaréné do Afriky, začal psát do Mladého světa, v roce 1993 nastoupil do Respektu, pracoval také v Týdnu a Instinktu. Spoluautor knížek Vesnice v rovnováze, Libkovice: Zdař bůh! a Novináři nejsou zlí. Člen správní rady Nadace Via. Břevnovský patriot, slávista a potulný fotograf.


 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.