Marek Wollner

Investigativní novinář a spisovatel. Je šéfredaktorem reportážní publicistiky ČT, kam vedle Reportérů ČT patří ještě pořady 168 hodin a Černé ovce. V únoru 2016 získal Cenu Ferdinanda Peroutky.

VÍCE O MARKU WOLLNEROVI

V roce 2004 stal redaktorem pořadu Reportéři ČT, postupně i jeho moderátorem a o rok později dramaturgem. Reportéři ČT jsou nejdéle kontinuálně vysílaný profilový pořad investigativní publicistiky v dějinách ČT. Je spoluzakladatel časopisu Týden, působil také v Lidových novinách a Respektu. Je autorem románů Ukradené knihy a Babiččin Majnkampf a já a sbírky básní Pamatuju.


 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.