Martin Ehl

Šéf zahraniční rubriky Hospodářských novin, politolog a bloger v angličtině a polštině. Zabývá se zejména střední Evropou a bezpečností. Jako reportér objel Latinskou Ameriku, Španělsko a Spojené státy, jeho doménou je ovšem střední Evropa, Pobaltí a Balkán.

VÍCE O MARTINU EHLOVI

Popisoval válečný konflikt v Bosně, kvůli reportážím o propukající válce v Kosovu nesměl až do pádu Slobodana Miloševiče v roce 2000 do Srbska. Byl posledním zahraničním novinářem, který dělal rozhovor s prezidentem Lechem Kaczyńským před leteckou katastrofou na jaře 2010.  Je autorem knihy o střední Evropě Třetí dekáda – o životě, politice a lidech mezi Bruselem a Gazpromem. V roce 2012 získal prestižní ocenění, které vyhlašuje rakouská tisková agentura APA. Cenu nazvanou Writing for Central Europe dostal za výběr ze svých sloupků o Střední Evropě.


TÉMATA K DISKUSI
  • Vývoj médií a práce v nich před krizí, během ní a po ní.
  • Srovnání doby „předinternetové“ (v 90. letech psal reportáže z balkánských válek) a doby „internetu a sociálních sítí“ 

 

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.