Martin Kříž

Vystudoval VŠE v Praze a sinologii, překladatelství-tlumočnictví na FF Univerzity Karlovy. Část studií absolvoval v Pekingu a přímo z Číny pracoval pro jako externí zpravodaj pro Českou televizi a novinář a zahraniční korespondent pro Český rozhlas a BBC.

VÍCE O MARTINU KŘÍŽOVI

V současnosti působí jako konzultant společnosti www.china-consulting.cz, lektor a soudní tlumočník z jazyka čínského a ruského. Vyučuje střídavě také čínštinu a pracuje jako lektor  na Diplomatické akademii Ministerstva zahraničních věcí, na Vysoké škole ekonomické, gymnáziu PORG nebo Open Gate. Pracuje jako editor informačního a zpravodajského serveru o moderní Číně www.cinsky.cz. Angažuje se jako dobrovolník obecně prospěšné společnosti www.cokoladovedeti.cz.


TÉMATA K DISKUSI
  • dezinformace ze strany čínských médií


 
Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.