Robert Břešťan

Šéfredaktor webového portálu Hlidacipes.org, který je projektem Ústavu nezávislé žurnalistiky. Ve své novinářské kariéře působil střídavě v tištěných médiích a v rozhlasovém vysílání.

VÍCE O ROBERTU BŘEŠŤANOVI

Ve své novinářské kariéře působil střídavě v tištěných médiích a v rozhlasovém vysílání. Byl postupně redaktorem a moderátorem Českého rozhlasu 6 / Rádia Svobodná Evropa, české redakce BBC World Service, politickým reportérem Hospodářských novin a šéfredaktorem zpravodajské stanice Českého rozhlasu – Rádia Česko. Rok strávil jako zahraniční zpravodaj české redakce BBC v Londýně. Od roku 2011 do konce roku 2014 působil jako šéfkomentátor týdeníku Ekonom.


TÉMATA K DISKUSI
  • Fake news
  • Práce v médiích (jak vzniká zpráva, ověřování informací, práce se zdroji)
  • Propaganda
  • Zkušenosti z rozhlasu, deníku, týdeníku i webu

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.