Tomáš Brolík

Pro Respekt začal pracovat na konci roku 2012 – své aktuální nadřízené ale ještě jako student „obtěžoval“ už o pět let dříve. Píše do rubriky Fokus. O všem, co ho zaujme – nejčastěji o politice a ekonomice, někdy také o životním prostředí.

VÍCE O TOMÁŠI BROLÍKOVI

Píše-li o zahraničí, pak o střední Evropě, o níž si navzdory většině okolí myslí, že je fascinující, i když je nudně blízko. Nejvíce si cení svých reportérských výletů na Ukrajinu. Byl oceněn Novinářskou křepelkou za rok 2014.


TÉMATA K DISKUSI
  • Způsob, jímž vlastně noviny (v našem případě časopis) vznikají - od začátku přípravy každého jednotlivého čísla až do jeho vytištění
  • Zahraniční reportáže (válka na Ukrajině a migrační krize)
  • Domácí politické zpravodajství

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.