Potkávejme se ve schránce i v kině

Právě ti ve schránce přistálo už druhé číslo online čtvrtletníku připraveného týmem Jeden svět na školách. Vytváříme postupně online zpravodaj, v němž sdílíme dobré nápady se všemi účastníky našich projektů. Už v příštím čísle můžeme napsat o tobě nebo připíchnout do kalendáře pozvánku právě na tvou akci.

Co jsme pro tebe nachystali dnes? Na úvod rozhovor s Marií Salomonovou z Nevypusť duši, která dokázala svůj nápad proměnit ve fungující neziskovku a nehodlá polevit. Má další plány, jak svůj projekt zlepšovat. Pak tu máme hned dva příběhy. První o Sociálním bistru Střecha, ve kterém je možné se dobře najíst a navíc poznat netradiční personál. Druhý o webu Nenech to být, který úspěšně bojuje se šikanou nejen v Česku. Jeho tvůrci už brzy expandují za velkou louži. V Americe se pak ještě chvíli zastavíme, abychom vám představili sedmnáctiletou Emily Odesser z New Yorku. Více ti o obsahu řekne Jakub Pavlovský ve videu.

A důležitá zpráva na závěr. Můžeme se společně potkat i v kině! Zveme tě na festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Zahájí v Praze (5.–14. března 2018) a naváže na něj dalších 36 měst z celé České republiky. Zůstaň v kontaktu.

Příjemné čtení za tým Jednoho světa na školách přeje

Eva Lukášová

E-mail: eva.lukasova@jsns.cz

 

Rozhovor

Boříme zajeté mýty o duševních onemocněních

Více informací

Příběh

Bistro, které dokáže oslovit nejen dobrým jídlem

Více informací

Příběh

Nenech to být a zatoč se šikanou

Více informací

Světově

Akční Emily vede magazín psaný mladými pro mladé

Více informací
Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.