Potkávejme se ve schránce i v kině

Právě ti ve schránce přistálo už druhé číslo online čtvrtletníku připraveného týmem Jeden svět na školách. Vytváříme postupně online zpravodaj, v němž sdílíme dobré nápady se všemi účastníky našich projektů. Už v příštím čísle můžeme napsat o tobě nebo připíchnout do kalendáře pozvánku právě na tvou akci.

Co jsme pro tebe nachystali dnes? Na úvod rozhovor s Marií Salomonovou z Nevypusť duši, která dokázala svůj nápad proměnit ve fungující neziskovku a nehodlá polevit. Má další plány, jak svůj projekt zlepšovat. Pak tu máme hned dva příběhy. První o Sociálním bistru Střecha, ve kterém je možné se dobře najíst a navíc poznat netradiční personál. Druhý o webu Nenech to být, který úspěšně bojuje se šikanou nejen v Česku. Jeho tvůrci už brzy expandují za velkou louži. V Americe se pak ještě chvíli zastavíme, abychom vám představili sedmnáctiletou Emily Odesser z New Yorku. Více ti o obsahu řekne Jakub Pavlovský ve videu.

A důležitá zpráva na závěr. Můžeme se společně potkat i v kině! Zveme tě na festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Zahájí v Praze (5.–14. března 2018) a naváže na něj dalších 36 měst z celé České republiky. Zůstaň v kontaktu.

Příjemné čtení za tým Jednoho světa na školách přeje

Eva Lukášová

E-mail: eva.lukasova@jsns.cz

 

Rozhovor

Boříme zajeté mýty o duševních onemocněních

Více informací

Příběh

Bistro, které dokáže oslovit nejen dobrým jídlem

Více informací

Příběh

Nenech to být a zatoč se šikanou

Více informací

Světově

Akční Emily vede magazín psaný mladými pro mladé

Více informací
Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.