Inspirace před létem

Je tu třetí číslo online čtvrtletníku připraveného týmem Jednoho světa na školách (JSNS). Sdílíme v něm příběhy a inspiraci se všemi účastníky našich projektů. Už v příštím čísle můžeme napsat o tobě nebo přidat do kalendáře pozvánku právě na tvou akci.

V polovině května společnost Člověk v tísni slavnostně předala Cenu Gratias Tibi 2018 mladým akčním lidem. Atmosféra večera byla moc fajn, jak můžeš vidět i na fotografiích a v pořadu České televize. V tomto čísle se proto dozvíš o dvou projektech, které byly letos na Cenu nominovány. Známe také vítěze soutěže Hledá se LEADr. 2018 – stal se jím Matěj Prokop. Přinášíme článek i o něm a jeho projektu. A nakonec jsme tu s textem o tom, jaké projekty vznikají v zahraničí, tentokrát v Ugandě. Více ti o obsahu řekne Jakub Pavlovský ve videu.

Za tým JSNS ti přeji příjemné čtení a krásné léto. 

Eva Rajtmajerová

E-mail: eva.rajtmajerova@jsns.cz
Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.