Agrofert nakupuje další média

Mediální dům Mafra z koncernu Agrofert přidá k médiím, která již vlastní (např. deníky MF DNES, Lidové noviny a Metro, web iDNES.cz, rádio Impuls, televize Óčko nebo časopis Téma), média z vydavatelství Bauer Media. Jde o druhé nejsilnější vydavatelství na českém časopiseckém trhu z pohledu počtu čtenářů, které svými tituly osloví.  Mezi nimi jsou lifestylové časopisy jako Rytmus života či Pestrý svět, motoristické magazíny jako Top Gear či Speed a další mediální tituly.

Pokračuje trend, kdy z tuzemského mediálního trhu odcházejí zahraniční vlastníci a jimi vlastněná média přecházejí do rukou českých byznysmenů. Německá vydavatelská skupina Bauer se dohodla na prodeji svých mediálních titulů  v České republice a na Slovensku společnosti Mafra.  Tento mediální dům je spravován svěřenskými fondy premiéra Andreje Babiše, podle organizace Transparency International ale  Andrej Babiš koncern Agrofert (včetně Mafry) ovládá dál, a porušuje tak zákon o střetu zájmů. 

Mediální dům Mafra vlastní velké rozhlasové stanice (Impuls, RockZone),  televizi Óčko, zpravodajský web iDNES.cz nebo tištěné deníky (MF DNES, Lidové noviny). Na časopickém trhu však neměl silnou pozici (vlastní pouze časopis Téma nebo týdeník 5plus2). Bauer Media má na trhu podíl 13, 5 % a zaměřuje se zejména na časopisy v mnoha různých segmentech: pro ženy, společenských, příběhových, programových, lifestylových, zájmových, motoristických i dětských. V roce 2017 vydavatelství Bauer Media prodalo 49 milionů výtisků, které si celkem přečetlo 3,4 milionu čtenářů. 

Bližší informaci o transakci, díky níž se Mafra dostane k novým cílovým skupinám čtenářů, zjistíte zde.  

 

Přečtěte si více informací v článku na zpravodajském webu o médiích a marketingu MediaGuru. 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.