Strategie v prezidentských kampaních

Co uškodilo a co pomohlo jednotlivým kandidátům k jejich volebnímu výsledku? Jak často při svých vystoupeních uváděli zavádějící nebo nepravdivé informace? Jaký dopad mohou mít na výsledek druhého kola televizní debaty? Tyto otázky budou součástí debaty, která se uskuteční ve čtvrtek 25. 1. od 17:30 na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Akce je součástí cyklu Rozpravy o českých médiích, které pořádá každý měsíc Institut komunikačních studií a žurnalistiky.

Hosty diskuse budou: 

  • Kamil Švec, Institut politologických studií, Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova; ​​​
  • David Klimeš, Economia, Institut komunikačních studií a žurnalistiky, Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova;​​​​​​
  • Anna Shavit, Institut komunikačních studií a žurnalistiky, Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova;
  • Jan Tvrdoň, Demagog.cz.

Debatu moderuje Alice N. Tejkalová z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.

Přijďte si debatu poslechnout na Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, která sídlí v Praze na Smetanově nábřeží. Nebo ji sledujte na Facebooku či na YouTube kanálu. Více informací o Rozpravách najdete na http://rozpravy.fsv.cuni.cz/.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.