Týdny mediálního vzdělávání – Na pravdě záleží

Debaty s novináři a mediálními odborníky, DVD s filmem o fake news, publikaci s analýzami mediálních sdělení a další materiály k mediálnímu vzdělávání - to vše nabízíme zdarma školám, které se připojují k Týdnům mediálního vzdělávání. Registrujeme jich zatím více než 150. Je mezi nimi už vaše škola? 

Akce Týdny mediálního vzdělávání s podtitulem Na pravdě záleží odstartovala inspirativní debatou studentů a známých novinářů o tom, jak se v životě projevuje mediální gramotnost. A vše se dalo do pohybu. Více než 50 novinářů a mediálních odborníků začalo jezdit na základní a střední školy po celé republice, kde se účastní debat se studenty. Další program chystají spolupracující organizace.

Školy dostaly balíček s DVD filmu Nic než lži, publikací Analýzy mediálních sdělení, speciálem Dezinformace od Respektu a plakáty s metodickou koncepcí "5 klíčových otázek". Na webu je k pročtení výběr článků k aktuálním mediálním tématům

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.