Týdny mediálního vzdělávání – Na pravdě záleží

Debaty s novináři a mediálními odborníky, DVD s filmem o fake news, publikaci s analýzami mediálních sdělení a další materiály k mediálnímu vzdělávání - to vše nabízíme zdarma školám, které se připojují k Týdnům mediálního vzdělávání. Registrujeme jich zatím více než 150. Je mezi nimi už vaše škola? 

Akce Týdny mediálního vzdělávání s podtitulem Na pravdě záleží odstartovala inspirativní debatou studentů a známých novinářů o tom, jak se v životě projevuje mediální gramotnost. A vše se dalo do pohybu. Více než 50 novinářů a mediálních odborníků začalo jezdit na základní a střední školy po celé republice, kde se účastní debat se studenty. Další program chystají spolupracující organizace.

Školy dostaly balíček s DVD filmu Nic než lži, publikací Analýzy mediálních sdělení, speciálem Dezinformace od Respektu a plakáty s metodickou koncepcí "5 klíčových otázek". Na webu je k pročtení výběr článků k aktuálním mediálním tématům

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.