Celoroční kurz pro vyučující 

Vyučujícím z pražských škol nabízíme možnost zúčastnit se ve školním roce 2018/2019 celoročního kurzu mediálního vzdělávání v rozsahu 45 hodin.

Bezplatný kurz v poběží od října 2018, bude se skládat z celkem sedmi odpoledních seminářů a bude veden zkušenými lektory.

Témata jednotlivých seminářů vycházejí z naší metodiky 5 klíčových otázek a nové metodické publikace, a konkrétně se týkají například fungování médií, zpravodajství, sociálních bublin, reklamy nebo fenoménu youtuberingu. Účastníci kurzu jako jedni z prvních shlédnou nová mediálně-vzdělávací videa s youtuberem Kovym, na programu dále budou praktické analýzy mediálních sdělení, práce s novými AV lekcemi a materiály (promítání filmů, zkoušení aktivit, reflexe emocí) a v neposlední řadě individuální příprava do hodin. Na probírané téma vždy promluví i hosté z oboru: novináři a zástupci tištěných, televizních a online médií a další mediální odborníci. V závěrečné části kurzu budou probíhat konzultace a ukázkové hodiny přímo na školách. Účastníky čeká také návštěva vybrané redakce.

Kurz je bezplatný a kapacita je 20 míst. Každý účastník obdrží materiály včetně metodické příručky.

Děkujeme za zájem, kapacita kurzu byla naplněna.