Seminář pro vyučující

Přijměte pozvání na mediálněvzdělávací seminář, který pořádáme v červnu u příležitosti konce Týdnů mediálního vzdělávání 2022. Těšíme se na příležitost potkat se s vámi osobně, sdílet zkušenosti a symbolicky uzavřít letošní školní rok.

Setkání proběhne v Praze a jeho součástí bude:

  • přednáška Mgr. Michaely Slussareff, PhD. na téma její nové knihy Hry, sítě, porno: Rodičovský průvodce džunglí digitálního dětství a puberty
  • diskuze s Ondřejem Kundrou, zástupcem šéfredaktora týdeníku Respekt;
  • společný oběd a sdílení zkušeností;
  • představení našich vzdělávacích materiálů;
  • další praktické informace a tipy do výuky.

KDY: čtvrtek 16. června od 9 do 13 hodin

KDE: Centrum Langhans, Vodičkova 707/37, Praha 1

Konkrétnější informace o programu brzy zveřejníme. Během setkání bude zajištěno občerstvení a lehký oběd. Pokud už teď víte, že byste se semináře rádi zúčastnili, zaškrtněte příslušnou odpověď v přihlašovacím formuláři anebo nám napište na e-mail tmv@jsns.cz.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.