Lea Surovcová

Reportérka domácí redakce České televize a moderátorka pořadu Dobré ráno. Hlavní témata, kterými se zabývá, jsou sociální problematika, menšiny a zdravotnictví. Velmi často přináší zpravodajství z různých demonstrací. Být v terénu je pro ni jedna z největších zkušeností.

VÍCE O LEE SUROVCOVÉ

Redaktorka, která jako první před lety upozornila a rozjela pomoc pro děti, které nechodí na obědy, protože rodiče na ně nemají peníze, se stále tomuto tématu věnuje. Dále se věnuje problematice závislostí dětí na alkoholu, drogách a počítačích. Pravidelně točí na adiktologiích a detoxu. Dále upozorňuje na témata handicapovaných, například potřebnou pomoc asistentů, sociální bydlení. Rovněž se věnuje tématu bezdomovectví.   Její reportáže mají i praktický dopad: po jejich odvysílání vznikla iniciativa, která pomáhá financovat pro děti chudých samoživitelek obědy, vysokoškolsky vzdělaní bezdomovci, o nichž pojednávala jiná reportáž, dostali díky ní práci a mohli se vymanit ze sociálního vyloučení.


 

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.