Lea Surovcová

Reportérka domácí redakce České televize a moderátorka pořadu Dobré ráno. Hlavní témata, kterými se zabývá, jsou sociální problematika, menšiny a zdravotnictví. Velmi často přináší zpravodajství z různých demonstrací. Být v terénu je pro ni jedna z největších zkušeností.

VÍCE O LEE SUROVCOVÉ

Redaktorka, která jako první před lety upozornila a rozjela pomoc pro děti, které nechodí na obědy, protože rodiče na ně nemají peníze, se stále tomuto tématu věnuje. Dále se věnuje problematice závislostí dětí na alkoholu, drogách a počítačích. Pravidelně točí na adiktologiích a detoxu. Dále upozorňuje na témata handicapovaných, například potřebnou pomoc asistentů, sociální bydlení. Rovněž se věnuje tématu bezdomovectví.   Její reportáže mají i praktický dopad: po jejich odvysílání vznikla iniciativa, která pomáhá financovat pro děti chudých samoživitelek obědy, vysokoškolsky vzdělaní bezdomovci, o nichž pojednávala jiná reportáž, dostali díky ní práci a mohli se vymanit ze sociálního vyloučení.


 

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.