Lea Surovcová

Reportérka domácí redakce České televize a moderátorka pořadu Dobré ráno. Hlavní témata, kterými se zabývá, jsou sociální problematika, menšiny a zdravotnictví. Velmi často přináší zpravodajství z různých demonstrací. Být v terénu je pro ni jedna z největších zkušeností.

VÍCE O LEE SUROVCOVÉ

Redaktorka, která jako první před lety upozornila a rozjela pomoc pro děti, které nechodí na obědy, protože rodiče na ně nemají peníze, se stále tomuto tématu věnuje. Dále se věnuje problematice závislostí dětí na alkoholu, drogách a počítačích. Pravidelně točí na adiktologiích a detoxu. Dále upozorňuje na témata handicapovaných, například potřebnou pomoc asistentů, sociální bydlení. Rovněž se věnuje tématu bezdomovectví.   Její reportáže mají i praktický dopad: po jejich odvysílání vznikla iniciativa, která pomáhá financovat pro děti chudých samoživitelek obědy, vysokoškolsky vzdělaní bezdomovci, o nichž pojednávala jiná reportáž, dostali díky ní práci a mohli se vymanit ze sociálního vyloučení.


 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.