Petr Albrecht

Editor zpravodajství a sociálních sítí České televize v Brně. Novinařinou žije už od základní školy. Začínal v Právu a v Lidových novinách, vyzkoušel si i funkci tiskového mluvčího. Vyučuje na Masarykově univerzitě.

VÍCE O PETRU ALBRECHTOVI

V České televizi si toho během osmi let vyzkoušel hodně: vystřídal pozice redaktora, scénáristy, dramaturga, editora webového portálu a ze stejné úrovně momentálně řídí i zpravodajství a sociální sítě. Spolupracoval s Univerzitou Palackého na  projektu popularizace vědy a na Masarykově univerzitě vede kurz internetové televize. Je nadšeným fanouškem Twitteru.


Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.