Tomáš Němeček

Novinář, právník a spisovatel. Zhruba dvacet let strávil na vedoucích pozicích v českých tištěných médiích. Po žurnalistice vystudoval ještě práva a této kombinaci zasvětil celou svou dosavadní kariéru.

VÍCE O TOMÁŠI NĚMEČKOVI

Pracoval v různých médiích, začínal v Mladém světě, byl šéfredaktorem týdeníku Respekt, působil jako šéfkomentátor v Hospodářských novinách. V roce 2009 začal šéfovat rubrice Orientace v Lidových novinách, následně potom ve stejném deníku vytvořil speciální přílohu Právo a Justice. Poté, co koupil Lidovky Andrej Babiš, Tomáš Němeček odešel a v současnosti pracuje jako právník. Tomáš Němeček obdržel několik novinářských cen, například Cenu Ferdinanda Peroutky nebo Cenu Karla Havlíčka Borovského. V letošním akademickém roce vedl na FSV UK dva semestrální projekty, týkající se možného zkreslování obsahu v médiích MAFRA.


 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.