Tomáš Němeček

Novinář, právník a spisovatel. Zhruba dvacet let strávil na vedoucích pozicích v českých tištěných médiích. Po žurnalistice vystudoval ještě práva a této kombinaci zasvětil celou svou dosavadní kariéru.

VÍCE O TOMÁŠI NĚMEČKOVI

Pracoval v různých médiích, začínal v Mladém světě, byl šéfredaktorem týdeníku Respekt, působil jako šéfkomentátor v Hospodářských novinách. V roce 2009 začal šéfovat rubrice Orientace v Lidových novinách, následně potom ve stejném deníku vytvořil speciální přílohu Právo a Justice. Poté, co koupil Lidovky Andrej Babiš, Tomáš Němeček odešel a v současnosti pracuje jako právník. Tomáš Němeček obdržel několik novinářských cen, například Cenu Ferdinanda Peroutky nebo Cenu Karla Havlíčka Borovského. V letošním akademickém roce vedl na FSV UK dva semestrální projekty, týkající se možného zkreslování obsahu v médiích MAFRA.


 

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.