Žáci v Ostravě zakládali zpravodajské weby

V jednom z přechozích bulletinů jsme doporučovali aktivitu, v níž studenti vytvářejí vlastní zpravodajské servery. Podívejte se, jaké online zprávy by umístili žáci druhého ročníku ostravského Gymnázia Hello. 

„Aktivita žáky moc bavila. Měli ale trochu zkreslené představy o financování takového projektu,“ uvedla vyučující Gabriela Juránková. 

„Během dnešní vyučovací hodiny jsme stihli první část aktivity – studenti přemýšleli, jaké weby by založili. Příští týden se budeme bavit o Parlamentních listech,“ upřesnila Gabriela Juránková z Gymnázia Hello. (Poznámka: analýza vybraných problematických aspektů webu ParlamentníListy.cz je součástí navržené aktivity).

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.