Koronavirové dezinformace

Informace spojené s onemocněním covid-19 zahltily média. Počty nakažených, původ viru, platná nařízení a omezení, možnosti léčby, vývoj vakcín, vliv vládních opatření na naše každodenní životy, dopady na ekonomiku… tato témata v médiích dominovala. Kromě seriózních médií se jich pohotově chopila i ta dezinformační. V mediálním prostoru se tak vedle relevantních a ověřených informací rychle rozšířilo i velké množství dezinformací, zavádějících sdělení, poplašných zpráv či konspiračních teorií.
 

Analýzy vybraných dezinformací z období začátku koronavirové krize

Využijte metodu 5 klíčových otázek a analyzujte se žáky dezinformace, které se na internetu rozšířily během koronavirové krize.

Analýzy jsou součástí publikace Dezinformační dezinfekce. Můžete si ji stáhnout ve formátu PDF nebo zdarma objednat její tištěnou verzi.

 

               Chci odebírat Bulletin

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.