Z jaké nabídky jste letos mohli vybírat?

Týdny mediálního vzdělávání 2022 proběhly od 9. května do 17. června. Pro vyučující jsme připravili nové audiovizuální i tištěné materiály, díky kterým je pěstování mediální gramotnosti žáků ještě jednodušší.

Online kurzy mediálního vzdělávání

Série pěti interaktivních videokurzů přináší unikátní výukový materiál, kterým si žáci prochází sami na vlastních zařízeních (počítač, tablet či mobil) ve výuce nebo během domácí přípravy.

 

Prozkoumat kurzy

   

O médiích – tři nové audiovizuální lekce

Svěží vzdělávací formát od australské veřejnoprávní televize popisuje základní principy fungování médií jasnou a zábavnou formou.

 

Podívat se na lekce

   

Hledá se novinář – pět nových audiovizuálních lekcí

Učení skrze vlastní prožitek! Díky lekcím Hledá se novinář se vaše třída ocitne v kůži reportérů a zpravodajů.

 

Podívat se na lekce

   

Záznam debaty: Práce válečného zpravodaje

V pátek 20. května si moderátorka Nora Fridrichová povídala s reportéry, kteří v předchozích týdnech informovali o dění na Ukrajině. Podívejte se na záznam debaty i se svou třídou!

 

Podívat se na záznam

   

Debata i na vaší škole

Setkávání s profesionály z médií je pro žáky nejen inspirativní, ale i poučné. Motivovali jsme vás, ať pozvete hosta a uspořádáte debatu s novinářem.

 

Inspirovat se, jak uspořádat debatu

   

Závěrečný seminář TMV

V červnu jsme uspořádali mediálněvzdělávací seminář pro všechny vyučující přihlášené do Týdnů mediálního vzdělávání.

 

Zjistit více informací

   

Bonusový balíček pro vyučující

Všem přihlášeným vyučujícím jsme zaslali bonusový balíček s tištěnými výukovými materiály a dárky. Podívejte se, co bylo součástí balíčku a z čeho jste mohli vybírat.

 

Podívat se na balíček

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.