Z jaké nabídky můžete letos vybírat?

Letošní Týdny mediálního vzdělávání probíhají od 9. května do 17. června. Pro vyučující jsme připravili nové audiovizuální i tištěné materiály, díky kterým bude pěstování mediální gramotnosti žáků ještě jednodušší.

Zdarma nabízíme materiály pro základní i střední školy, organizujeme mediálněvzdělávací seminář, pořádáme online debatu se zkušeným reportéry a podporujeme vyučující, aby zvali novináře na debaty do škol.

Online kurzy mediálního vzdělávání

Série pěti interaktivních videokurzů přináší unikátní výukový materiál, kterým si žáci prochází sami na vlastních zařízeních (počítač, tablet či mobil) ve výuce nebo během domácí přípravy.

 

Prozkoumat kurzy

   

O médiích – tři nové audiovizuální lekce

Svěží vzdělávací formát od australské veřejnoprávní televize popisuje základní principy fungování médií jasnou a zábavnou formou.

 

Podívat se na lekce

   

Hledá se novinář – pět nových audiovizuálních lekcí

Učení skrze vlastní prožitek! Díky lekcím Hledá se novinář se vaše třída ocitne v kůži reportérů a zpravodajů.

 

Podívat se na lekce

   

Online debata: Práce válečného zpravodaje

V pátek 20. května dopoledne budou zkušení novináři a reportéři, kteří pravidelně reportují z válečných oblastí, představovat svoji práci a její specifika. Zapojte se i vy se svojí třídou!

 

Zjistit více informací

   

Debata i na vaší škole

Setkávání s profesionály z médií je pro žáky nejen inspirativní, ale i poučné. Pozvěte hosta a uspořádejte debatu s novinářem.

 

Inspirovat se, jak uspořádat debatu

   

Seminář pro vyučující

V červnu pořádáme mediálněvzdělávací seminář pro všechny vyučující přihlášené do Týdnů mediálního vzdělávání. Zúčastněte se setkání v Praze i vy.

 

Zjistit více informací

   

Bonusový balíček pro vyučující

Všem přihlášeným vyučujícím zašleme bonusový balíček s tištěnými výukovými materiály a dárky. Podívejte se, co je letos součástí balíčku a z čeho můžete vybírat.

 

Podívat se na balíček


CHCI SE ZAPOJIT DO TÝDNŮ MEDIÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.