Z jaké nabídky můžete stále vybírat?

Podívejte se na nabídku online materiálů a aktivit, kterou jsme připravili pro letošní Týdny mediálního vzdělávání.

Součástí nabídky je i online debata "Média veřejné služby v době koronakrize", nebo online rozhovor s Martinem Veselovským na téma "Povolání novinář - ptejte se toho, kdo se vždycky ptá".

MQposilovna

Nová e-cvičebnice s tematickým názvem MQposilovna obsahuje 10 tréninkových lekcí vhodných zejména pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a středoškoláky. Každá lekce začíná krátkým videem, na které navazuje několik úloh. E-cvičebnice je připravená tak, aby s ní žáci mohli pracovat zcela samostatně na počítači, tabletu či mobilu.

 

Zašlete žákům e-cvičebnici

 

Zábavné audiovizuální lekce Mediální gramotnost se vyplatí

Aplikace Vykecávačka, která na vás prozradí úplně všechno? Výhodný telefon, na kterém není výhodného vůbec nic? Aplikace Naivátor, díky které nemusíte věřit ničemu, co je pravda?


Vykecávačka, Naivátor a Výhodný telefon – to jsou tři spoty, které poukazují až absurdní formou na některá rizika online prostředí. Ke spotům jsou připraveny výukové materiály. Lekce jsou určeny žákům II. stupně ZŠ a středoškolákům.

 

Podívejte se na lekce

 

Sada plakátů Mediální gramotnost se vyplatí

Připravili jsme sadu pestrobarevných plakátů, které hravou formou poskytují vhled do rizik online prostředí.


Tři plakáty k mediálně-vzdělávacím spotům NaivátorVýhodný telefon a Vykecávačka slouží jako doplněk k výuce především žákům II. stupně základních škol a studentům středních škol. Můžete si je vyvěsit ve třídě, nebo s nimi pracovat online.
 

Prozkoumejte nové plakáty

Nový animovaný seriál V digitálním světě pro žáky I. stupně ZŠ

Přibližte dětem bezpečné chování ve světě „nul a jedniček“. Sympatičtí hrdinové seriálu Mína a Filip vysvětlují principy tvorby bezpečného hesla, rozebírají důvody rodičovské kontroly a upozorňují na nezbytnost ověřování informací. Seriál otevírá i problematická témata, jako jsou například projevy nenávisti a rizikového chování na internetu.


Projděte s dětmi jednotlivé díly seriálu včetně souvisejících výukových materiálů.

    
Všechny díly jsou ke zhlédnutí zde

 

Pořad Kovyho mediální ring 

Průvodce pořadem je youtuber Kovy, který přináší praktické tipy, jak se zorientovat v komplikovaném světě médií. V každém z pěti dílů si pokládá 5 klíčových otázek – KDO?, CO?, KOMU?, JAK? a PROČ?, kterými posuzuje důvěryhodnost a účel jednotlivých mediálních sdělení. Pořad je určen žákům od 12 let.

 

Podívejte se zde

 

Vyzvěte žáky, ať si změří svou mediální gramotnost v MQtesteru

Webová aplikace MQtester hravou formou vzdělává v oblasti médií. Je určena široké veřejnosti i žákům – zejména na II. stupni ZŠ a také na SŠ.


Začněte zde

 

Jakým dalším způsobem se můžete zapojit?

Připravili jsme pro vás také přehled audiovizuálních lekcí s tématy mediálního vzdělávání, které jsme volně zpřístupnili na našem vzdělávacím portále JSNS.CZ a které jsme upravili do podoby, se kterou lze pracovat formou vzdálené výuky i doma.

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.